ارسال محصول

نحوه ارسال محصولات به چه صورت می باشد؟

پس از دریافت پیامی مبنی بر اینکه ثبت سفارش با موفقیت انجام شده ، شما می توانید از طریق پیگیری سفارش ، لحظه به لحظه از حال و احوال سفارش خود مطلع شوید. روال کلی ارسال محصولات به درب منزل مشتری عزیز ، ظرف ۴۸ الی ۷۲ ساعت (بسته به موقعیت جغرافیایی منزل مشتری) می باشد. سرویس پخش تهران و حومه توسط اسنب باکس ، الوپیک و… صورت گرفته و سرویس های خاج از تهران توسط تیپاکس و… صورت می گیرد.

اطلاعات دریافتی از مشتری عزیز به چه منظور می باشد؟

تمامی اطلاعات دریافتی از مشتری ، نزد دکان چرم محفوظ و فقط برای ارسال و دریافت محصول سفارشی استفاده می شود و دیگر هیچ. دکان چرم موظف می باشد که تمامی توان خود را برای محافظت از این اطلاعات بگذارد.

مدت زمان دریافت محصول چند ساعت پس از ثبت سفارش می باشد؟

محصول سفارش داده شده پس از ثبت سفارش در فروشگاه ، ظرف مدت ۴۸ الی ۷۲ درب منزل مشتری عزیز تحویل داده می شود.

پرداخت

نحوه پرداخت مبلغ سفارش چگونه است؟

قبل از نهایی شدن ثبت سفارش ، از مشتری درخواست می شود تا شیوه ی پرداخت را انتخاب نماید که مشتری می تواند از گزینه های موجود (پرداخت درب محل ، پرداخت اینترنتی از طریق بانک ملت ، Pay.ir) یک گزینه را انتخاب نماید.

آیا پرداخت آنلاین قابل اطمینان هست؟

پرداخت آنلاین مناسب ترین نوع پرداخت بوده و این مدل پرداخت از تمامی جهات دارای مزیت هایی می باشد. با گذر زمان ، با اینترنتی شدن سفارشات و خریدها ، شیوه ی پرداخت به اینترنتی شدن میل یافته ، تا جایی که هم اکنون سهم بیشتر پرداخت ها ، نزد پرداخت اینترنتی می باشد. خرید اینترنتی از سایت هایی که دامنه ی آنها قفل دار می باشد و بعضی از فروشگاه ها که تاییدیه هایی از جانب سایت هایی از قبیل ساماندهی را دارند ، کاملا قابل اطمینان می باشد چون اطلاعات کامل فروشنده نزد مسئولین مربوطه بوده و امنیت کامل را برای شما فراهم می سازند.

تعویض محصول

آیا امکان تعویض محصول وجود دارد؟

تعویض محصول به هر دلیلی ، ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول توسط مشتری ، نزد دکان چرم قابل قبول می باشد. هزینه ی ارسال محصول به کارگاه تولیدی ، اگر به دلیل خرابی یا زدگی محصول باشد (که همچین چیزی با کمترین احتمال ، ممکن می باشد) بر عده ی دکان چرم می باشد و در غیر این صورت برعهده ی خود مشتری عزیز می باشد. مابه التفاوت محصول فروخته شده و محصول دریافت شده توسط مشتری با هماهنگی با شماره ی (۹۸۹۹۱۸۰۸۴۲۱۲+) تسویه می شود.

آیا امکان بازگرداندن محصول وجود دارد؟

بازگرداندن محصول به هر دلیلی ، ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول توسط مشتری ، نزد دکان چرم قابل قبول می باشد. هزینه ی ارسال محصول به کارگاه تولیدی ، اگر به دلیل خرابی یا زدگی محصول باشد (که همچین چیزی با کمترین احتمال ، ممکن می باشد) بر عده ی دکان چرم می باشد و در غیر این صورت برعهده ی خود مشتری عزیز می باشد. بهای محصول فروخته شده نیز ظرف ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول توسط دکان چرم ، به حساب مشتری عزیز واریز می شود.

برای ثبت سفارش باید در سایت عضو شد؟

خیر ، لازم به چنین کاری نیست ولی دکان چرم به شما پیشنهاد می کند با عضویت در سایت ، باتوجه به تعداد محصول سفارشی از تخفیفات موجود و کد تخفیف هایی که به صورت اتوماتیک بر تلفن همراه شما ارسال می گردد ، استفاده کنید.

آیا امکان رهگیری سفارش وجود دارد؟

بله ، شما می توانید لحظه به لحظه از محصول خود در قسمت ابزارک ها ، گزینه ی پیگیری سفارش با وارد کردن کد سفارش خود ، اطلاعات کامل ، حال و احوال سفارش و… را مطلع شوید.

برای بازگرداندن محصول به کجا مراجعه کنم؟

برای باز گرداندن محصول یا تعویض محصول توسط مشتری نیازی به مراجعه به مکانی نیست و تنها کافیست با شماره ی (۹۸۹۹۱۸۰۸۴۲۱۲+) هماهنگی های لازم را صورت داده و پیک از شما بسته را تحویل می گیرد. اگر مشکل از طرف دکان چرم بود ، هزینه ی پیک بر عهده ی این فروشگاه می باشد ولی در غیر این صورت ، هزینه بر عهده ی مشتری عزیز می باشد.

بروزرسانی …
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.